Home / Eğitim / Güventaş YGS’de Konya’nın Gururu Oldu

Güventaş YGS’de Konya’nın Gururu Oldu

Özel Güventaş Fen Lisesi Öğrencisi Neriman Demirayak, YGS-5’de Türkiye 4.sü olurken, Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi öğrencisi M.Ali Arslan ise YGS-9‘de Türkiye 9.ncusu olarak Konya’nın YGS’ deki gururları oldular.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, 2016 YGS sınav sonuçlarının değerlendiren Merve Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Ahmet Er, “ Her yıl olduğu gibi YGS’ de elde ettikleri başarılarıyla Konya birinciliklerine imza attılar. Özel Güventaş Koleji Fen Lisesi öğrencisi Neriman Demirayak, YGS–5 ‘de Türkiye 4.lüğüne, YGS-6’da Türkiye 4.lüğüne, YGS-1’de Türkiye 6.lığına, YGS–3 ‘de Türkiye 8.liğine, YGS-2’de Türkiye 14.lüğüne elde ettiği başarıyla ismini yazdırdı. Neriman Demirayak YGS-5’de hem Türkiye 4.sü hem de Konya 1.si oldu.

Ayrıca Özel Büyükkoyuncu Fen Lisesi öğrencisi M.Ali Arslan ise YGS-4’de Türkiye 9.lugunu ve Konya 2.ligine elde ederek hem okulunun, hem de Konya’nın gururu oldu.

2016 YGS’ ye giren öğrencilerinden ilk 100’de 11 derece,  ilk 500’de 32 derece, ilk 1000’de ise 49 derece’ye imza attıkları söyleyen Eğitim Koordinatörü Ahmet Er, başarılarının devam edeceğini vurguladı.

Eğitim Koordinatörü Ahmet Er; Başarılı olan öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

 

 İsmail Ethem Taboru

             Editör

About admin

Check Also

EİB, Altı Ayda 2 Bin 500 İhracatçıya 56 Konuda 10 Bin 640 Saat Eğitim Verdi

Ege İhracatçı Birlikleri’nin eğitim programları 6 ayda 10 bin saati aştı. Egeli ihracatçılara sosyal medyadan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super