Home / Kültür-Sanat / Engelsiz Kalemler Fuarı’nda NEÜ Yoğun İlgi Gördü

Engelsiz Kalemler Fuarı’nda NEÜ Yoğun İlgi Gördü

Engelsiz Bir Dünya İçin Buluşuyoruz sloganı ile Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin (NEÜ) kurucu üyesi olduğu Engelsiz Dünya Platformu’nun öncülüğünde hazırlanan Engelsiz Kalemler Fuarında NEÜ standı ziyaretçi akınına uğradı.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere pek çok kurum ve kuruluşun yöneticisi ile yüzlerce vatandaşa fuar süresince NEÜ’nün engellilere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi verildi. Karaosmanoğlu, NEÜ’de gerçekleştirilen faaliyetleri takdirle karşıladığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Belediye olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin engelliler konusundaki deneyimlerden akademik anlamda faydalanmak bu konudaki çalışmalarınızı daha detaylı öğrenmek ve belediyemizde hayata geçirmek isteriz.”

Fuara NEÜ adına katılan Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Engelsiz Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yahya Çıkılı, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü İdris Yeni ve Engelli Birim Görevlisi İsmet Çavdar da Üniversitenin bu konudaki deneyimlerini paylaşmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Fuarda standa gelenlere NEÜ tarafından hazırlanan ve engeliler ile ilgili tüm yasa, yönetmelik ve yönergelerin bir araya getirildiği “Engelli Tanıtım ve Bilgilendirme El Kitabı” dağıtıldı. Kitabı alanlar sahip oldukları hakları tek bir kaynaktan öğrenebilecekleri böyle bir kaynağı hazırladığı için Necmettin Erbakan Üniversitesine teşekkür etti.

İsmail Ethem Taboru

             Editör

About admin

Check Also

5. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “5. Kamera Elinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super