Home / Kültür-Sanat / Cambridge Seminerine İlgi Yoğun

Cambridge Seminerine İlgi Yoğun

Ardıç Kitapevi, Cambridge Universtity Pes ve Dünya Edacation’ın Rixos oteldeki Konya’daki İngilizce öğretmenleri için düzenlediği seminere ilgi yoğundu.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Seminere, Cambridge Dünya Edacation Genel Müdürü Paul Zarraga, dünya çapında İngilizce eğitim konusunda tanınan Brendan Wightman, Eğitim Danışmanı Sinan Gündoğdu, Mertcan Taşkın ve İngilizce öğretmenleri katıldı.

Konuşmacı Brendan Wightman İngilizce eğitiminde teknolojiden yararlanmanın önemini belirterek, “Öğretmenler kesinlikle teknolojiden yararlanmalıdır. Öncelikle internet dil eğitiminde çok önemlidir. Teknolojik yenilikler ve bunun takibi öğretime çok şeyler katacaktır. Online eğitim özellikle gereklidir” dedi.

Konya’da yıllardır İngilizce eğitimine önem Ardıç Kitapevi Yetkilisi Murat Umut Çakır, bundan sonra bu tür kültürel etkinliklerin süreceğini ifade ederek, “Konya’da eğitime katkılarımız devam ederken, bundan sonraki süreçte seminer, konferans ve kültürel etkinliklerimiz devam edecektir. Yabancı dil eğitimi önemlidir. Bu eğitim sürecinde teknolojik gelişmelerin takibi de önemli katkılar yapmaktadır. Seminere katılan İngilizce öğretmenleri özellikle Online dil eğitimi hakkında bilgilendirildi. Bu seminerin düzenlenmesinde yardımcı olan kurumlara, katılan öğretmenlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Seminer sonunda İngilizce öğretmenlerine birer sertifika verildi.

İsmail Ethem Taboru

             Editör

About admin

Check Also

5. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “5. Kamera Elinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super